# signatur
Author: [Borttaget]

Hur gör jag för att skriva signatur? Jag får meddelande att jag skall gå in på  fokus insider, men när jag trycker på länken, så finns inte sidan. Hur gör jag då?

## Comment 1
Author: Fridaaaa

Du måste ha insider för att kunna skriva signatur.  
Det får du genom att köpa det för 200guldmynt (det samlar man ihop), eller om man är mycket aktiv kan man få det eller om någon köper för sina guldmynt och skickar till dig 🙂

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Okej, tack för hjälpen.

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Tack moa🌺

## Comment 4
Author: giffan

Och hur får man till att signaturen blir som man vill? har försökt ändra min, men det går inte.

## Comment 5
Author: Fridaaaa

#4 Du går in där du skrev signaturen 🙂 Bara där man kan ändra det.

Men har för mig att det är max 3 rader man kan ha.

## Comment 6
Author: Emo

#4 Du har tre rader. Först en med text. sen en blankrad och till sist en rad med text. Texten kan du väl ändra. Antalet rader är fastställt, så det kan du inte ändra.

## Comment 7
Author: Amandla

För att kunna använda dina tre rader så kan du för att få en radbrytning trycka ctrl+shift, då blir det ett tätare mellanrum mellan raderna, som i signaturerna i #5 och #6.

Eller menar du centreringen? Den verkar fungera ibland och ibland inte... för mig har den inte krånglat. Vet inte vad det beror på.

## Comment 8
Author: giffan

#7 TACK Nu fatta jag och då fungerade det bättre

## Comment 9
Author: Amandla

👍
