# Hur gör man så att tiden går fortare?
Author: LootZeen

Hur gör man så att tiden går fortare? Det ska åska senare idag och åska är en av de värsta sakerna tycker jag.

## Comment 1
Author: Niklas

Gör någonting du tycker är roligt. Då känns det som om tiden går fortare. 

Jag tycker att det är mysigt med åska. 🙂

## Comment 2
Author: Angelfish

Det ska åska här också och jag önskar att den snabbar på eftersom luften är så kvalmig och det brukar bli bättre efter att det har åskat. Och då kanske min huvudvärk försvinner också.

## Comment 3
Author: jagga-ewe

Mmm, håller med dig. Ska åska här med och jag bara hoppas att det dröjer av länge nog att jag hinner hem. Åker moped nästan 3 mil, har inte alls lust att moppa i regn och åska. Speciellt inte som jag är grymt åskrädd... En timme till, sen kan jag sluta för idag.

## Comment 4
Author: Karmatarerskanise

Dåligt väder är perfekt väder att utforska ifokus på. Det finns så många olika sajter :)

Supporten är till för frågor gällande ifokus och dessfunktioner. En sådan här tråd hade passat bättre på tex relationer,  livskvalitet eller tonåringar :)

## Comment 5
Author: Emo

Nu har åskan dragit bort. Huvudsäkringarna och massor av andra säkringar är utbytta eller återställda. Än har vi inte konstaterat några större skador.

Editerat. De trådlösa telefonerna behöver bytas ut. Så såg det ut när det slog ner här. Till vänster banken, till höger skymtar vårt gamla hus under tallen. Mellan banken och det gamla huset syns huset vi bor i.

## Comment 6
Author: Niklas

Snyggt. Hur tog du bilden?

## Comment 7
Author: Emo

#6 Den är tagen från andra sidan av vägen av boende där. Naturligtvis får jag visa den. 😃Kul att kunna visa. Som väl är slår det inte ner här så ofta.

## Comment 8
Author: Tarotstollan

Maffig bild!👍

## Comment 9
Author: Emo

#8 Tack. Det är en ruta från filmen som togs genom ett fönster när det regnade  mycket. Den visade bäst var blixten tog, men vi har ännu inte listat ut exakt hur det gick till. Mäktigt att se filmen.

## Comment 10
Author: bamse6311

KalsFin bild.

Bästa hälsningar,  
Bertil
