# Önskemål - favoritknappen
Author: Ulla

Jag har litet problem med den blå knappen "Ta bort favorit". Den är så lätt att komma åt att jag flera gånger har tagit bort mig själv som medlem i min egen sajt. Går det att antingen placera om den eller också göra den litet mindre lättåtkomlig? Jag har sett att det finns användare som bara skriver på en sajt men som ändå inte har valt den som favorit. Kanske har de råkat ut för samma sak?

Dessutom borde den kanske döpas om nu när det strax ovanför finns en länk till andra favoriter.  Kanske "Ta bort favoritsajt" räcker som ändring.

## Comment 1
Author: Karmatarerskanise

Var finns den blå knappen?

## Comment 2
Author: Amandla

#1: I datorn: om man väljer fliken Sajter så syns den, men inte på flikarna Flöde eller Favoriter.

## Comment 3
Author: Karmatarerskanise

Ja där var den. Tack!

## Comment 4
Author: Amandla

#3: 👍

Jag tycker att det är lite förvirrande när det står Favoriter på fliken längst till höger, samtidigt som det står Lägg till favoriter på två ställen, det handlar ju inte om samma sak. Kanske kan man  kalla den som handlar om personer för Vänner istället?

## Comment 5
Author: johan

#4: Vi var inne på det, men samtidigt så använder många värdar funktionen för att kunna hålla koll på troll-användare, vilket ju knappast kan räknas som "vänner".

## Comment 6
Author: Ulla

#5: Jag gissar att de nog inte är favoriter heller. 😄

## Comment 7
Author: [Borttaget]

#5: Kanske en knapp som bara värdar/medisar kan se, med namnet "misstänkt troll" skulle vara något, månne? xD

## Comment 8
Author: Amandla

#5: Ok, det har jag aldrig ens  tänkt på att man kan göra så.
