# Bildproblem
Author: Marinas Mix

I denna artikel har jag nu lagt till den understa bilden på 2 fjärilar. Har skalat ner den själv så långa längden blev 500px, men då när jag laddar upp bilden blir den ju pytteliten

[http://scrapbooking.ifokus.se/articles/510cf6b4d4ebea03d8015efa-scrapdekorationer-i-miniprp?discussions-1  
](http://scrapbooking.ifokus.se/articles/510cf6b4d4ebea03d8015efa-scrapdekorationer-i-miniprp)

Sedan laddade jag upp exakt samma bild här:  
[http://scrapbooking.ifokus.se/articles/510cf6b4d4ebea03d8015efa-scrapdekorationer-i-miniprp?discussions-1#10](http://scrapbooking.ifokus.se/articles/510cf6b4d4ebea03d8015efa-scrapdekorationer-i-miniprp?discussions-1#10)

Och då blev den rätt storlek.

Förstår inte vad jag har gjort för fel eller om det är iFokus det är fel på?

Skulle bli ytterst tacksam för lite hjälp så att det ser bra ut i artikeln

## Comment 1
Author: Emo

Bra att du frågar här också, för nu när jag skulle lägga till veckans bild och mönster i [Drakens Zoo](http://parlpyssel.ifokus.se/articles/50e7f3fd88f4722b51006dcb-bead-along-2-drakens-zoo?discussions-1 "Drakens Zoo"), hände det för mig också, så jag valde att lägga bilderna i tråden i stället, men så ska vi ju inte behöva göra.

## Comment 2
Author: Emo

Upptäckte nu att man måste markera bilden och välja centrerad för att det ska bli rätt.
